KARUZELA

Akademia Rozwoju i Zabawy powstała w Gdańsku z inicjatywy dwóch nauczycielek: Magdy i Natalii. 

Magda

Nauczyciel, pedagog, a przede wszystkim żona i Mama dwójki wspaniałych synów. W każdym widzi i docenia jego wyjątkowość. Magda to pełen optymizmu wulkan energii! W pracy najważniejszy dla niej jest wzajemny szacunek, zrozumienie oraz wolność wypowiadania się. W każdej trudnej sytuacji widzi wyzwanie, które daje jej możlwiość do zdobywania nowych, cennych doświadczeń. Chyba nigdy w życiu nie powiedziała "Nudzę się". Wierzy, że jeśli może o czymś marzyć, to potrafi też tego dokonać.

Natalia

Pedagog z pasja! Realistka, twardo stąpająca po ziemi, realizująca zamierzone cele. W pracy z dziećmi, dba o to by, każde dziecko miało prawo do samodzielności, do wiary w siebie, prawo do błędu i prawo do sukcesu. Dokłada wszelkich starań, aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarza warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci. Stara się zawsze postrzegać świat z perspektywy "małego" człowieka, gdyż jest to kluczem do poznania dziecka, jego potrzeb i zachowania.

Na co dzień pracujemy z dziećmi jako nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Pomimo bliskich zainteresowań, mamy inne doświadczenia życiowe i zawodowe. Łączy nas pasja do edukacji i nauczania. Obie kochamy moment, w którym nasi Uczniowie nas przerastają, wychodzą poza schematy i nas zaskakują. Kilkanaście lat temu dokonałyśmy świadomego wyboru zawodowej drogi, którą nieustannie doskonalimy i rozwijamy. Zajęcia, które proponujemy jako KARUZELA zawsze mają formę warsztatową. U nas nie ma dwóch takich samych zajęć - cały czas się doskonalimy, ewaluujemy. Jesteśmy duetem, w którym się inspirujemy i nakręcamy do działania. Jeżeli wybierzesz się na nasze zajęcia - pamiętaj - jesteś dla nas najważniejszy. Uczestnicy KARUZELOWYCH warsztatów, czy to dla dzieci, czy rodziców, czy studentów i nauczycieli są zachęcani do aktywnego udziału. Wasza wiedza, doświadczenie, pomysły, a czasem wątpliwości są naszym paliwem. Każdy warsztat ma podstawy teoretyczne zaczerpnięte ze światowej literatury, ale bazujemy przede wszystkim  na naszych i Waszych doświadczeniach.

 

Historia Karuzeli

Pomysł na KARUZELĘ zrodził się gdzieś pomiędzy dużym kubkiem kawy, a kolejnym pozytywnie zrealizowanym projektem. Poznałyśmy się w 2015 roku. W jednej z gdańskich szkół podstawowych nasze życiowe drogi się spotkały. Początkowa znajomość niezwiastująca iskier, przerodziła się w przyjaźń. Przeświadczenie o wspólnej pasji spowodowała, że Karuzela wykonała swój pierwszy obrót. Do jej wagoników zapakowałyśmy rozwój i zabawę, a zaprosiłyśmy do wspólnej podróży:  Rodziców, Dzieci oraz Nauczycieli i Studentów. Napędzają nas: doświadczenia, wiedza, zainteresowania, a przede wszystkim ludzie.

Przekonane, że nasza praca nie może ograniczać się do szkolnej klasy, postanowiłyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami, przemyśleniami, pomysłami i wiedzą. Nieustannie zaskakujemy siebie i odkrywamy nasze możliwości.

Wraz z początkiem września 2018 roku wyruszyłyśmy na nowe szlaki. Karuzelowy team przestał być zawodowym duetem. Przed nami nowe wyzwania - Magda pod swoje skrzydła przytuliła dzielnych pierwszoklasistów, natomiast Natalia wprowadza w świat edukacji energicznych sześciolatków. Jak to w życiu - rozstania bywają trudne. Jednak, jak w reklamie jednej z sieci telefonii komórkowej, u nas "nic się nie skończyło - dzwonimy do siebie więcej". Oczywiście nie tylko dzwonimy. Przede wszystkim działaMY! Na szczęście przyjaźń i wspólna pasja jeszcze bardziej wzmocniły obroty Karuzeli:).