13
- Luty
2018
Posted By : admin7220
Jak dorosły kieruje, tak dziecko wędruje

Współczesny świat otacza nas zewsząd radami na wszystko. Super-niania poleca niezawodne sposoby na niesforne dzieci, a perfekcyjna Pani Domu podpowiada jak przygotować bezglutenowy deser. Dieta cud? Całe ich mnóstwo w massmediach. Ekspertem od wychowania nazywa się każda „show-mama”. Zdaje się, że wystarczy być „piękną i sławną” by móc uczyć innych. My nie podamy Ci leku na wszystkie radości i wyzwania wychowawcze. Nie powiemy Ci, że jesteś idealnym rodzicem. Nawet nie powiemy, że masz idealne dzieci. Bo NIE MA idealnych rodziców, ani idealnych dzieci. W czasie zajęć nie otrzymasz gotowej recepty trudy wychowawcza, lecz zestaw różnorodnych propozycji pomagających radzić sobie z wyzwaniami rodzicielskimi. 

Dziecko to wyzwanie. Cudowna przygoda.

Szalony rollercoaster. Sukcesy. Zmartwienia. Obawy.

Rodzicielstwo to dziecko. To wyzwanie. Cudowna przygoda.

Szalony rollercoaster. Sukcesy. Zmartwienia. Obawy.

Wiedza o wychowaniu należy do rodziców. Wartości, które nam przyświecają wybieramy samodzielnie. W dziedzinie relacji międzyludzkich nie ma żadnych patentów ani recept. Zawsze na końcu to każdy z nas sam decyduje. Żyjemy w świecie, w którym nie tylko możemy, ale wręcz musimy podejmować decyzje, wybory. Posiadamy wolność wyboru, a za nią idzie odpowiedzialność. Dzieci potrzebują przywództwa, ponieważ brakuje im własnych doświadczeń oraz siły wewnętrznej, aby samemu w pełni decydować o sobie. Kluczowe są wartości, jakimi kierujemy się w swoim rodzicielstwie. To one tworzą jakość wzajemnych relacji oraz dają dzieciom siłę na resztę życia.

To, w jaki sposób będą się układały relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi, dziećmi a rówieśnikami, zależy właśnie od Ciebie. To Ty wybierasz wasz wspólny „cel podróży”.

Nie zapominaj, że jednym z najważniejszych przystanków, powinien być czas na wspólna zabawę z dzieckiem.

Więcej na ten temat dowiesz się już 16 lutego w Akademii Świadomego Człowieka. 

Zapraszamy o godz. 17.30.

 Gdańsk - Oliwa, ul. Kaprów 3a/16 . 

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/774455612752537/

Category:

Dodaj komentarz